Etkinlikler
KARS-FED 1. Kadın Kurultayı 21.04.2013 Kars Demokrat Dernekler Federasyonu bünyesinde oluşturulan Kadın Komisyonu tarafından yoğun kadın katılımıyla 1. Kadın Kurultayı 21 Nisan 2013 Pazar günü gerçekleştirildi...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı arifesinde, çocuklarımızı doğurup yetiştiren kadınlarımızın “kadın kurultayını” bir sivil toplum kuruluşu çatışı altında gerçekleştirmesi, kadınlarımızın geldiği başarılı noktayı ortaya koymaktadır.

Kurultaya çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katılmıştır. Bizleri yalnız bırakmadıkları için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Kurultaya katılımın yoğun olması zaman zaman izdihama yol açmıştır.

Biz Kadınlar, Kurultayın gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen ve ciddi katkı koyan Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Yönetimine ve bağlı tüm Derneklere sonsuz teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, Kars-Fed bünyesinde kadınlarımızı bir araya getiren ve bu Kurultayın gerçekleştirilmesinde emek veren başta Federasyon Başkan Yardımcısı Alime MAMÜK GÜNEY olmak üzere, Kadın Komisyonunun diğer temsilcilerine de teşekkür ediyoruz.

Kurultay’da;
- Türk Kadın Haklarının Nene Hatun, Onbaşı Halide (Halide Edip Adıvar), Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı, Fatma Seher Erden (Kara Fatma), Tayyar Rahmiye’ler ve isimsiz binlerce kadının cephedeki kahramanlıkları sonrasında toplum yaşamında da Atasıyla verdiği mücadele sonucu kazanıldığı,
- Bugün bu hakların korunması konusunda her zamankinden daha fazla hassas davranılması ve Türk kadının uyanık olması gerektiği,
- Cumhuriyetin kazanımlarından asla vazgeçilemeyeceği,
- Bunun için birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu,
- Her aydın Türk Kadınının bir fener gibi topluma yayılıp, kadınlarımızı aydınlatması gerektiği,
- Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine inanan ve savunan tüm sivil toplum kuruluşlarının yakın işbirliği içinde çalışması gerektiği,
Vurgusu güçlü bir şekilde yapılmıştır.

Kadınlarımızın, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi için bir çalışma programı belirlenmiş ve bu programı uygulamak üzere de Kadın Komisyonu oluşturulmuştur.

Kadın Komisyonu asil üyeliklerine 1) Birgül AKKAYA, 2) Seval YAVUZ, 3) Necla DOĞAN, 4) İlknur AKTAŞ, 5) Gülseren ÖZER, 6) Sabriye BUDAK, 7) Gülser YILDIZ, 8) Gamze YAĞMUR, 9) Şahsenem AYDOĞDU, 10) Derya AYDEMİR ve 11) Gülay KOÇ seçilmiştir. Seçilen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Tüm kadınlarımızı, Kadın Komisyonu çalışmalarına davet ediyor ve katkılarını bekliyoruz.

ATATÜRK’ÜN KIZLARI YOLUNUZ AÇIK OLSUN!...

KARS-FED KADIN KOMİSYONU